دسته ها

فناوری اطلاعات دانستن اطلاعات لازم درباره ایدز با مرکز ملی پیشگیری از ایدز

دانستن اطلاعات لازم درباره ایدز با مرکز ملی پیشگیری از ایدز

اطلاعاتی که باید در مورد ایدز بدانیم ایدز یا نشانگان اکتسابی کمبود ایمنی، نوعی بیماری است که در دستگاه ایمنی و توسط ویروس نقص ایمنی (HIV) ایجاد می‌شود. بیماری ناشی از ویروس HIV دارای سه مرحله اصلی است. می خواهیم برای شما دوستان گرامی یک سایتی معرفی کنیم که اطلاعات لازم  را کسب کنید. پس با ما همراه باشید.

بیماری ناشی از ویروس HIV دارای سه مرحله اصلی است. در مرحله اول (عفونت حاد) فرد ممکن است برای مدت کوتاهی بیماری شبه آنفلوآنزایی را تجربه کند. به همین دلیل معمولاً این بیماری تا یک دوره طولانی بدون هیچ علائمی دنبال می‌شود که به این مرحله از بیماری، دوره نهفتگی گفته می‌شود. هر چقدر که بیماری پیشرفت پیدا کند، تداخل بیشتری با دستگاه ایمنی بدن پیدا می‌کند و باعث می‌شود که افراد به عفونت‌هایی مانند عفونت فرصت‌طلب و تومور دچار شوند، البته معمولاً در افرادی که دستگاه ایمنی آنها به خوبی عمل می‌کند تأثیرگذار نیست.

دانستن اطلاعات لازم درباره ایدز با مرکز ملی پیشگیری از ایدز

HIV عمدتاً از طریق آمیزش جنسی محافظت نشده، انتقال خون آلوده، سرسوزن آلوده و از مادر به فرزند در طول بارداری، زایمان یا شیردهی منتقل می‌شود. با توجه به این راه‌های انتقال ویروس HIV بسیاری از ما در معرض آن هستیم و باید بیشتر از همیشه مراقب باشیم تا دچار آن نشویم.

دانستن اطلاعات لازم درباره ایدز با مرکز ملی پیشگیری از ایدز

وب‌سایت مرکز پیشگری از ایدز ایران تمام تلاش خود را می‌کند تا در بخش‌های گوناگونی مانند مشاوره، علایم، روش‌های پیشگیری، راه‌های انتقال و موارد بسیار دیگر اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار افراد مختلف قرار دهد. بسیاری از ما راه‌های پیشگیری از ایدز را نمی‌دانیم و استفاده از این وب‌سایت در داشتن اطلاعات بیشتر پیرامون ایدز بسیار مفید خواهد بود.

نظر بدهید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>