دسته ها

سلامت برچسبی که بدون باتری ضربان قلب را اندازه گیری می کند!

برچسبی که بدون باتری ضربان قلب را اندازه گیری می کند!

یکی از دانشمندان دانشگاه های ایلینوی به نام جان راجرز برچسبی مانند پوست اختراع کرده است که بجای استفاده از باتری انرژی خود را از تراشه ی NFC که در گوشی های هوشمند و تبلت های است تامین می کند و می تواند ضربان قلب را اندازه گیری کند اگر شما هم می خواهید در مورد این مطلب اطلاعاتی را بدست آورید در ادامه با ما همراه باشید.

راجرز می‌گوید این یعنی گجت‌های سلامتی می‌توانند ارزان‌تر، کوچک‌تر و سبک‌تر از همیشه باشند. راجرز یک متخصص الکترونیک پوستی است و تاکنون دستگاه‌های گوناگونی ساخته. در این دستگاه‌ها چراغ‌های LED، قطعات ریز الکترونیکی و حسگر در قالب یک ماده‌ی کشسان کنار هم قرار می‌گیرند و با سیم‌های فلزی، سیم‌پیچی می‌شوند.

در جدیدترین اختراع او، چند نوع از این نوآوری‌ها کنار هم قرار داده شده‌اند. به عنوان مثال، یک حسگر از رنگ‌های حساس به نور استفاده می‌کند تا میزان تماس با نور فرابنفش را اندازه‌گیری کند. این ویژگی در اولین محصول ساخت استارت آپ راجرز هم وجود داشت.

این دستگاه جدید هم ضربان قلب و اکسیژن خون را با استفاده از چهار LED اندازه‌گیری می‌کند. این چراغ‌های LED رنگ‌های متفاوتی از نور را به پوست می‌درخشانند. حسگرهای نور متوجه تغییرات رنگ نور منعکس شده می‌شوند. ضربان قلب یک فرد با یک چراغ چشمک‌زن نشان داده می‌شود.

یکی از محدودیت‌های این سیستم این است که برای تامین نیروی دستگاه، فرد باید در فاصله چند سانتی‌متری از گوشی یا تبلتش باشد. اما در هر حال، اکثر ما چندان از دستگاه‌هایمان فاصله نداریم.

نظر بدهید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>