دسته ها

اپلیکیشن اپلیکیشن BuildProp Editor: ویرایش فایل سیستمی اندروید

اپلیکیشن BuildProp Editor: ویرایش فایل سیستمی اندروید

اپلیکیشنی که برای شما دوستان گرامی آماده کرده ایم نامش BuildProp Editor است. شما با این اپلیکیشن می توانید به مدیریت و ویرایش فایل سیستمی Build.Prop بپردازید با ما همراه باشید.

 

 

افرادی که گوشی‌های خود را روت کرده‌اند یا به هر دلیل به ویرایش‌های سیستمی اندروید علاقه دارند به طور حتم با فایل Build.Prop آشنا هستند. یکی از فایل‌های مهم اندروید که با دستکاری آن می‌توان تغییرات بسیاری را در گوشی اندرویدی خود ایجاد کنید. به عنوان مثال یکی از موارد جالبی که تنها با نوشتن نیم خط کد در این فایل می‌توانید به گوشی اضافه کنید را می‌توان دکمه‌های لمسی به نوار پایین گوشی دانست. اگر با گوشی‌هایی که فاقد دکمه‌ی فیزیکی Home هستند (برای مثال گوشی‌های Sony) کار کرده باشید حتما می‌دانید که این گوشی‌ها به جای دکمه‌ی هوم دارای یک نوار لمسی در پایین گوشی هستند که به نوعی جایگزین کلید فیزیکی هوم و‌… به حساب می‌آیند. در گوشی‌هایی که به هر دلیل فاقد این نوار لمسی هستند می‌توان با دستکاری فایل BuildProp این ویژگی را به آن‌ها اضافه کرد. این موضوع تنها یک مثال بود تا با اهمیت فایل BuildProp آشنا شویم. BuildProp Editor نیز اپلیکیشنی مستقل برای ویرایش این فایل است که برای گوشی‌های اندرویدی منتشر شده است. 

اپلیکیشن BuildProp Editor: ویرایش فایل سیستمی اندروید

علاوه بر ویرایش فایل BuildProp، اپلیکیشن BuildProp Editor قادر است تا Permissions‌ها را نیز تغییر دهد. تعیین سطح دسترسی فایل‌های مختلف نیز از اهمیت بسیاری در اندروید برخوردار است که به لطف این برنامه می‌توانید ساده‌تر از همیشه این عملیات را انجام دهید. بدیهی است که برای کار با BuildProp Editor به دسترسی روت نیاز خواهید داشت چرا که کاربرد این اپلیکیشن ویرایش یکی از مهم‌ترین فایل‌های اندروید است بنابراین جای سوال وجود نخواهد داشت که کار با آن به روت بودن گوشی نیاز خواهد داشت. نکته‌ای که باید در رابطه با این برنامه در نظر بگیرید این است که این برنامه به طور کامل یک اپلیکیشن تخصصی به حساب می‌آید بنابراین اگر تخصص لازم را در زمینه‌ی ویرایش این فایل ندارید به طور جد پیشنهاد می‌کنیم که از دستکاری فایل BuildProp خودداری کنید چرا که کم و زیاد کردن اشتباه حتی یک حرف یا عدد در این فایل می‌تواند گوشی موبایل را با مشکلات بسیار جدی مواجه کند به طوری که فلش کردن گوشی تنها راه حل باقی مانده خواهد بود. این برنامه که از رابط کاربری بسیار زیبایی هم برخوردار است با ۳.۵ مگابایت حجم برای اندروید ۴ و بالاتر منتشر شده است. برای دانلود نسخه‌ی رایگان این برنامه می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

نکات مثبت

  • طراحی زیبای رابط کاربری
  • امکان ویرایش مستقیم فایل Build.Prop
  • امکان تغییر در سطح دسترسی فایل ها

نکات منفی

  • نکته منفی خاصی ندارد.
دانلود اپلیکیشن
 
 

نظر بدهید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>