دسته ها

اپلیکیشن مسدودسازی شماره های مزاحم با Root Call Blocker (نیازمند روت)

مسدودسازی شماره های مزاحم با Root Call Blocker (نیازمند روت)

شاید برای شما هم پیش بیاید که کسی با تلفن زدن مزاحم شما شود.Root Call Blocker اپلیکیشنی است که می توان با آن شماره های مزاحمان را مسدود کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

 

هنگامی که تماس یا پیامک مزاحمت آمیزی از شماره‌های ناشناس دریافت می‌کنید واکنش شما چیست؟ زمانی که بنا به دلایلی تمایل جواب دادن به شماره‌ای خاص را ندارید چه راه حلی را به کار می‌گیرید؟ تا همین چند سال پیش جوابی جز خاموش کردن گوشی برای این سوال وجود نداشت اما به لطف ورود گوشی‌های هوشمند و پیشرفته‌تر شدن گوشی‌های موبایل‌، اکنون مدت هاست که خبری از مزاحم‌های تلفنی و تماس‌های ناخواسته وجود ندارد. در نسل جدید گوشی‌ها اپلیکیشن‌های با عنوان مسدودساز تماس یا پیامک منتشر شد که به کمک آن‌ها می‌توانستید شماره‌های مزاحم یا ناخواسته را بلاک کنید تا شاهد هیچ تماس یا پیامکی از آن‌ها نباشید به این معنا که اگر شماره‌ای را توسط این اپلیکیشن‌ها مسدود کنید، هنگامی که آن شخص با شما تماس می‌گیرد بوق اشغال برای او پخش می‌شود. این تماس‌های مسدود شده به هیچ عنوان مزاحم شما نخواهند شد و شما حتی متوجه این موضوع که از شماره‌های بلاک شده تماس یا پیامکی دریافت کرده‌اید نخواهید شد و تنها با ورود به داخل اپلیکیشن لیست تماس‌ها یا پیامک‌های بلاک شده را مشاهده خواهید کرد. Root Call Blocker یکی از بهترین گزینه‌های موجود در این زمینه است که به کمک آن می‌توانید تماس‌ها و پیام‌های ناخواسته را به طور کامل مسدود کنید. البته در همین ابتدا باید این نکته را گوشزد کنیم که این برنامه برای اجرا نیاز به دسترسی روت دارد.

مسدودسازی شماره های مزاحم با Root Call Blocker (نیازمند روت)

 

Root Call Blocker علاوه بر امکانات معمولی که در اکثر برنامه‌های مشابه یافت می‌شود، ویژگی‌های جالب دیگری نیز دارد. برای مثال مهمترین وجه تمایز این برنامه نمایش ویجت شناور هنگام زنگ خوردن گوشی است. زمانی که تماسی را دریافت می‌کنید، ویجت شناور این برنامه روی صفحه ظاهر خواهد شد. با لمس این ویجت می‌توانید با یک لمس شماره‌ی مورد نظر را به لیست سیاه منتقل کنید تا مجدد از این شماره تماسی دریافت نکنید. به این ترتیب اگر شماره‌ای با شما تماس گرفت که قصد پاسخگویی به آن را نداشتید، می‌توانید سریعا با لمس این ویجت آن را بلاک کنید تا اگر شخص مورد نظر دوباره با شما تماس گرفت، گوشی شما زنگ نخورد. تماس‌ها و پیامک‌های بلاک شده‌ای که به گوشی شما می‌رسند به صورت کامل در پس زمینه مدیریت می‌شوند و گوشی شما در این مواقع زنگ نمی‌خورد یا صفحه‌ی آن روشن نمی‌شود. برای دسترسی به لیست تماس و پیامک‌هایی که مسدود شده‌اند کافیست برنامه را اجرا کنید. برای حفظ امنیت این بخش، در تنظیمات برنامه می‌توانید اقدام به تعیین رمز عبور برای ورود به اپلیکیشن کنید تا اطلاعات شما در رابطه با شماره‌ها و پیامک‌های مسدود شده خصوصی باقی بماند. در نسخه‌های جدید اندروید نیز مشاهده شده است که اکثر اپلیکیشن‌های بلاک کننده باید به عنوان اپلیکیشن پیش فرض پیام رسان تنظیم شوند تا قادر به کارکرد صحیح باشند. اما به لطف دسترسی‌های روت این برنامه، می‌توانید بدون تنظیم آن به عنوان اپلیکیشن پیش فرض پیام رسان، پیامک‌ها را مسدود کنید. علاوه بر لیست شخصی که خود اقدام به ساخت آن می‌کنید، حالت‌های پیش فرض دیگری نیز در برنامه وجود دارد که برای مثال می‌توان به حالت “دریافت تماس تنها از شماره‌های موجود در دفترچه تلفن” اشاره کرد.

Root Call Blocker با حجم ۶ مگابایت برای اندروید ۲.۳ یا بالاتر منتشر شده و دارای دو نسخه‌ی پولی و رایگان است که در نسخه‌ی رایگان، با محدودیت تعداد شماره‌های بلاک شده مواجه خواهید بود. برای دانلود می‌توانید از لینک‌ زیر استفاده کنید.

نکات مثبت

  • مسدودسازی کامل و دقیق تماس ها
  • بلاک کردن پیامک های دریافتی
  • امکان شخصی سازی ویبره، رنگ led و …
  • روشن نشدن صفحه ی گوشی هنگام تماس دریافتی

نکات منفی

  • نیاز به روت برای استفاده
دانلود اپلیکیشن
 

نظر بدهید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>