دسته ها

دانش چند علت برای اینکه بدانید نیازی به اندروید مارشملو ندارید!

چند علت برای اینکه بدانید نیازی به اندروید مارشملو ندارید!

به گفته گوگل خیلی از کاربران از اندروید ۵ استفاده می کنند و تنها ۲٫۳ درصد از کاربران از اندروید ۶ استفاده می کنند. یعنی خیلی از افراد از  نسخه های قدیمی استفاده می کنند. آیا استفاده ۹۷ درصدی کاربران از نسخه های قدیمی عواقبی دارد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

هر سال یک نسخه جدید از اندروید عرضه می‌شود و هر بار به نظر می‌رسد این نسخه بر روی دستگاه‌های کمتری نصب شود. سال ۲۰۱۳ را به خاطر بیاورید. شما بی‌صبرانه منتظر بودید تا بالاخره اندروید KitKat را بر روی گوشی Galaxy S4 خود نصب کنید. اکثر کامنت‌ها درمورد این بود که چه کسی KitKat را دریافت کرده است و چه کسانی هنوز در انتظار  هستند. برخی به صورت آنلاین در پی یافتن دستورالعمل چگونگی آپدیت گوشی‌های خود توسط ROMهای KitKat بودند.

به سال ۲۰۱۶ باز می‌گردیم. فرض کنید شما صاحب یک گوشی سونی اکسپریا Z3 هستید و گوشی شما در حال اجرای اندروید ۵ یا همان Lollipop است. اگر اندروید جدید برای دستگاه شما عرضه نشود چه اتفاقی خواهد افتاد؟ به هیچ عنوان دنیا برای گوشی شما به پایان نخواهد رسید. در ادامه به برخی دلایل اشاره می‌کنیم:

۱٫  سرافکندگی!

چند علت برای اینکه بدانید نیازی به اندروید مارشملو ندارید!

 

صاحبان دستگاه‌هایی چون موتورولا به طور منظم نسخه‌های جدید را دریافت می‌کنند. تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند، گوشی ما را تولید کرده‌اند و شاید قصد آپدیت کردن گوشی‌های قدیمی‌تر خود به آخرین نسخه از اندروید را نداشته باشند. تولیدکنندگان انتظار دارند که ما یک گوشی جدیدتر از آنها خریداری کنیم. دلیلی برای این کار وجود ندارد چرا که دستگاه‌های ما در حال کار کردن هستند و هزینه کردن در این مورد واقعا غیرضروری به‌ نظر می‌رسد.

۲٫  تفاوت‌های ناچیز نسخه‌های اندروید با هم

معمولا نسخه‌های جدید اندروید برای پایین آمدن بازخورد‌های منفی تغییرات کوچکی را به ارمغان می‌آورند. در نسخه ۴ اندروید KitKat تغییرات در طراحی و قابلیت استفاده به اوج خود رسید و در نسخه‌های بعدی اندروید تنها شاهد تغییرات جزئی در بهبود عملکرد و طراحی هستیم. دستگاه‌های ما به خوبی بدون این تغییرات کار خواهند کرد. اگرچه اندروید Marshmallow درمورد مصرف انرژی بهبود پیدا کرده است اما اهمیت این ویژگی به جز در دستگاه‌های Nexus قابل توجه نیست.

۳٫  گوشی‌های ما در حال حاضر همه کار می‌کنند!

اگر شما آخرین گوشی هوشمند خود را در سال ۲۰۱۴ یا ۲۰۱۵ خریداری کرده‌اید. در آن هنگام احتمالا گوشی شما با ۱٫۵ یا ۲GB رم در حال اجرای KitKat یا Lollipop بوده است و سیستم عامل آن به خوبی در حال اجراست و نیازی به سیستم عامل جدید ندارید.

چند علت برای اینکه بدانید نیازی به اندروید مارشملو ندارید!

 

استاندارد‌های کیفیت از تولید گوشی‌های هوشمند به معنای این است که گوشی‌های ما مشکلات کمتری نسبت به قبل داشته باشند. برای مثال اگر نقص جزئی در برنامه وجود داشته باشد، سازنده گوشی آن مشکل را توسط بر‌روزرسانی برطرف خواهد کرد. کاربران iOS را در نظر بگیرید که با نصب نسخه‌های جدید بر روی گوشی‌های قدیمی‌تر خود همواره مشکلات خود را بیشتر از قبل می‌کنند.

نظر بدهید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>