دسته ها

اپلیکیشن پنهان سازی فایل‌های شخصی در اندروید با Gallery Vault

پنهان سازی فایل‌های شخصی در اندروید با Gallery Vault

خیلی از افراد دوست ندارند که فایل های خود را کسی ببیند به همین دلیل به دنبال این هستند که فایل های خود را پنهان کنند. Gallery Vault اپلیکیشنی است که می توان به راحتی این کار را در چند دقیقه انجام داد. در ادامه با ما همراه باشید.

 

گوشی‌های موبایل در سال‌های اخیر به اصلی‌ترین ابزار الکترونیک کاربران تبدیل شده است؛ به طوری که می‌توان در آن همه نوع اطلاعات، از عکس‌ها و ویدئوهای شخصی گرفته تا کلمه‌های عبور، شماره تلفن و … را پیدا کرد که همین موضوع، اهمیت امن بودن آن را نیز چند برابر کرده است. اپلیکیشن‌های بسیاری منتشر شده‌اند که قادر به رمزگذاری اپلیکیشن‌های گوشی مانند تلگرام و … هستند تا امنیت شماره‌ها و پیام‌های خصوصی را برای شما مهیا کنند. اما بسیاری از کاربران در گوشی خود میزبان فایل‌های دیگری مانند عکس، PDF یا … هستند که جنبه‌ی شخصی داشته و به دنبال راهی برای محافظت از آن می‌گردند. اپلیکیشن Gallery Vault ابزاری در راستای رمزگذاری و پنهان‌سازی فایل‌های مهم از حافظه‌ی گوشی است که می‌توان آن را یک صندوقچه‌ی امن در گوشی دانست که حافظ فایل‌های مهم شما خواهد بود و می‌توانید هرنوع فایل از جمله عکس، ویدئو و دیگر فرمت‌ها را وارد آن کنید تا این اپلیکیشن با encrypted کردن آن، هیچ اپلیکیشن دیگری در گوشی مانند گالری عکس، فایل منیجر و … قادر به مشاهده‌ی آن نباشد. این موضوع یعنی پنهان‌سازی فایل از دید اپلیکیشن‌های دیگر مزیت اصلی این برنامه محسوب می‌شود؛ چرا که با متود قدیمی رمزگذاری روی گالری یا …، همچنان توسط اپلیکیشن‌های دیگر ممکن است به حافظه‌ی گوشی دسترسی پیدا کرد، اما با encrypted کردن فایل‌ها در Gallery Vault، امکان دسترسی تصادفی به فایل‌ها کاملا غیرممکن خواهد شد.

پنهان سازی فایل‌های شخصی در اندروید با Gallery Vault

 

نحوه‌ی عملکرد Gallery Vault به این صورت است که بعد از ورود به آن، وارد بخش نگهداری فایل‌های شخصی می‌شوید و با لمس گزینه‌ی “+” اقدام به Import یا وارد کردن فایل‌های مورد نظر خود در این صندوقچه می‌کنید. این فایل‌ها به محض آنکه به طور کامل به این صندوقچه‌ی امن منتقل شدند، دیگر از اپلیکیشن‌های دیگر مانند فایل منیجر قابل دسترس نخواهند بود و برای استفاده از آن‌ها، باید وارد اپلیکیشن Gallery Vault شوید و سپس اقدام به مشاهده‌ی آن‌ها کنید. برای امنیت هرچه بیشتر، Gallery Vault دو ویژگی کوچک اما جالب را در خود جای داده است. توسط ویژگی اول می‌توانید با تکان دادن گوشی، به سرعت از اپلیکیشن Gallery Vault خارج شوید تا در مواقع ضروری، به سرعت این اپلیکیشن را از دید دیگران خارج کنید. ویژگی دوم نیز امکان پنهان‌سازی آیکن Gallery Vault از پلتفرم اندروید است؛ به طوری که افراد دیگر حتی از نصب بودن چنین اپلیکیشنی نیز در گوشی شما آگاه نخواهند شد که طبیعتا این موضوع، امنیت فایل‌های مخفی شده را بیش از پیش خواهد کرد. ویژگی جالب دیگری که در اندروید کیت کت و لالی پاپ در اختیار کاربران قرار گرفته است امکان انتقال فایل‌های encrypted شده به SD Card است. اگر کمی از سازوکار اندروید باخبر باشید حتما می‌دانید که اپلیکیشن‌های اندروید در حافظه‌ی داخلی نصب می‌شوند؛ اپلیکیشن‌های شبیه به Gallery Vault نیز از این موضوع مستثنا نبوده و فایل‌های کدگذاری شده را به ناچار به حافظه‌ی داخلی و پوشه‌ی دیتای خود منتقل می‌کردند. Gallery Vault اما قادر است تا این فایل‌ها را در حافظه‌ی خارجی ذخیره کند و از پر شدن حافظه‌ی داخلی جلوگیری کند که امری بسیار مثبت و قابل تحسین است. البته همانطور که گفته شد برای این امکان باید حداقل از اندروید کیت کت برخوردار باشید. Gallery Vault دارای مرورگر داخلی و همچنین قابلیت قفل‌گذاری روی اپلیکیشن‌ها نیز بوده و به کمک آن می‌توانید برای اجرای اپلیکیشن‌های نصب شده در گوشی نیز رمز عبور قرار دهید. پشتیبانی از قفل اثرانگشت نیز در این اپلیکیشن وجود دارد که البته در حال حاضر تنها برای گوشی‌های سامسونگ قابل استفاده است.

اما می‌رسیم به جالب‌ترین ویژگی Gallery Vault که ایده‌ای بسیار هوشمندانه و متفاوت به حساب می‌آید. در این اپلیکیشن قابلیتی با عنوان Fake Password و Fake Content وجود دارد به این صورت که می‌توانید در تنظیمات برنامه، یک گالری متفرقه بسازید و فایل‌های نه چندان مهمی را نیز در آن وارد کنید؛ سپس برای آن یک رمز عبور تقلبی تنظیم کنید تا اگر هنگام اجرای برنامه رمز تقبلی را وارد کردید، فایل‌های پنهان شده در گالری متفرقه به نمایش گذاشته شود. این امکان در مواقعی که بنا بر دلایل مختلف “مجبور” به وارد کردن رمز خصوصی و باز کردن گالری خواهید بود، فوق‌العاده کاربردی واقع خواهد شد. برای دانلود می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید.

نکات مثبت

  • وجود قابلیت جذاب Fake Password
  • پشتیبانی از فایل‌های مختلف در بخش پنهان‌سازی فایل
  • امکان ذخیره‌سازی فایل‌ها در SD Card
  • امکان بستن برنامه با تکان دادن گوشی

نکات منفی

  • نکته‌ی منفی خاصی مشاهده نشد.

دانلود اپلیکیشن

 

نظر بدهید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>