دسته ها

ترفند چطور باتری آیفون را بهینه کنیم؟

چطور باتری آیفون را بهینه کنیم؟

یکی از مشکلاتی که همه ی ما با آن روبرو می شویم عملکرد نه چندان مطلوب بانری گوشی های آیفون ما است اما ما در اینجا راهکار هایی را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید عملکرد باتری گوشی های خود را تا حد زیادی بهبود ببخشید.پس در ادامه با ما همراه باشید.

 این در حالی است که حتی پرچمداران مطرح بازار نظیر آیفون‌ شرکت اپل نیز از این قاعده مستثنی نبوده و علی‌رغم ارائه عملکرد خوب، همچنان نتوانسته‌ انتظارات کاربران را به‌طور کامل برآورده کند. با این تفاسیر وب‌سایت Igitblog در ارائه راهکاری، اقدام به تشریح روندی برای کالیبراسیون باتری آیفون، آی‌پد و البته آی‌پاد تاچ شرکت اپل کرده است که به گفته نویسنده مطلب می‌تواند عملکرد باتری این دستگاه‌های هوشمند را تا حد زیادی بهبود بخشد. 

کالیبراسیون باتری به نرم‌افزار گوشی کمک خواهد کرد تا بتواند محدوده قابل استفاده از باتری را تخمین بزند و در کنار این مورد، سلامت باتری را بهبود خواهد بخشید. از جمله زمان‌هایی که پیشنهاد می‌شود فرایند کالیبراسیون باتری آیفون یا دیگر دستگاه‌های مجهز به سیستم‌عامل iOS را انجام دهید، پس از دریافت و نصب به‌روزرسانی‌های جدید نرم‌افزاری روی این دستگاه‌های هوشمند است. 

به‌منظور کالیبره‌کردن باتری آیفون خود کافی است ابتدا شارژ باتری را به‌طور کامل مصرف کنید تا گوشی به‌طور خودکار خاموش شود. حالا با بهره‌گیری از یک شارژر استاندارد، گوشی خود را به‌طور کامل تا ۱۰۰ درصد شارژ کنید. فرایند شارژ را حتی پس از رسیدن به صد درصد نیز برای یک ساعت بیشتر ادامه دهید. در این مدت اجازه دهید دستگاه کاملا خاموش باشد و پس از سپری شدن مدت یک‌ساعت، دستگاه را با فشردن کلید پاور، روشن کنید. نکته مهمی که در اینجا وجود دارد آن است که همچنان شارژ را به گوشی، متصل نگه دارید. حالا باید همزمان با فرایند راه‌اندازی دستگاه، کلید‌های هوم و خاموش و روشن را باهم نگه دارید تا لوگوی اپل ظاهر شود. پس از ظاهر شدن صفحه اصلی یا هوم اسکرین دستگاه، شارژر را از آن جدا کنید تا فرایند کالیبراسیون به پایان برسد.

با بهره‌گیری از این راهکار می‌توانید عملکرد باتری آیفون خود را به حداکثر مقدار ممکن برسانید و حتی برای چند دقیقه هم که شده، امکان استفاده از دستگاه هوشمند خود را با یک‌بار شارژ، افزایش دهید. 

نظر بدهید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>