دسته ها

اپلیکیشن پخش ویدیو در اپلیکیشن ایرانی و یونیورسال Parma Video Player

پخش ویدیو در اپلیکیشن ایرانی و یونیورسال Parma Video Player

کسانی که گوشی های ویندوزی استفاده می کنند می توانند با اپلیکیشن ایرانی و یونیورسال Parma Video Player ویدیو هایی با تمام فرمت ها و زیرنویس های فارسی را  به آسانی پخش کنند. در ادامه با ما همراه باشید.

با انتشار ویندوز۱۰ و ویندوز۱۰موبایل اپلیکیشن‌های یونیورسال به سرعت مورد توجه کاربران قرار گرفتند به طوری که اکنون بسیاری از اپلیکیشن‌ها به صورت یونیورسال، یعنی قابل اجرا هم در ویندوز۱۰ و هم در ویندوز۱۰موبایل تولید می‌شوند. به لطف توسعه‌دهندگان ایرانی، اپلیکیشن‌های فارسی زبان یونیورسال نیز از تعداد کمی برخوردار نیستند و اگر سری به استور ویندوز بزنید شاهد برنامه‌های مختلفی خواهید بود که با زبان فارسی و به صورت یونیورسال منتشر شده‌اند. نکته‌ی جالبی که در این بین وجود دارد این است که تعداد توسعه‌دهندگان ایرانی ویندوزموبایل نسبت به اندروید بسیار کمتر بوده اما در مقابل، “میانگین” سطح کیفی برنامه‌هایی که این توسعه‌دهندگان تولید می‌کنند از “میانگین” همین موضوع در اپلیکیشن‌های اندروید بسیار بالاتر قرار دارد. Parma Video Player نیز یکی از جدیدترین اپلیکیشن‌های ویندوز۱۰موبایل است که علاوه بر آنکه به صورت یونیورسال منتشر شده است، از رابط کاربری زیبایی نیز برخوردار است. به لطف ایرانی بودن توسعه‌ی دهنده‌ی Parma Video Player، این اپلیکیشن بدون هیچ مشکلی قادر به پخش زیرنویس‌های فارسی (با فرمت SRT) است و می‌توانید بدون نیاز به اپلیکیشن‌های جانبی، تنها با نصب همین یک برنامه به پخش و مدیریت فایل‌های ویدیویی خود بپردازید.

پخش ویدیو در اپلیکیشن ایرانی و یونیورسال Parma Video Player

 

Parma Video Player در اولین اجرا اقدام به اسکن گوشی خواهد کرد و تمامی فایل‌های ویدیویی موجود در حافظه را برای شما پیدا کرده و نمایش خواهد داد. در حال حاضر این برنامه از فرمت‌های avi, mp4, mpg, mpe, mpeg, mov, wmv, mkv, ts, vob, m4v, 3g2, 3gp پشتیبانی می‌کند و در بروزرسانی‌های بعدی نیز فرمت FLV و WEBM به آن اضافه خواهد شد. زیرنویس‌ها نیز در این برنامه مورد توجه خاصی قرار گرفته‌اند به طوری که علاوه بر پشتیبانی از زیرنویس‌های فارسی، شما قادر خواهید بود تا فونت، سایز و حتی رنگ زیرنویس‌ها را نیز تغییر دهید تا با توجه به ویدیوی در حال پخش، بهترین خوانایی را برای زیرنویس مهیا کنید. قابلیت زمان بندی نیز برای زیرنویس‌ها در نظر گرفته شده است تا در صورت نیاز بتوانید زیرنویس را به جلو یا عقب ببرید و با دیالوگ‌های فیلم همزمان کنید. برای اجرای زیرنویس کافیست تا همانند ویندوز، فایل زیرنویس را با ویدیوی مورد نظر همنام کنید تا Parma به صورت خودکار اقدام به شناسایی و پخش آن کند. امکان استریم ویدیو نیز که در روزهای اخیر یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پلیرها محسوب می‌شود در این برنامه تعبیه شده است و می‌توانید فیلم‌ها را تنها با کمک آدرس اینترنتی (مانند یوتیوب و آپارات) پخش کنید.

Parma Video Player با حجم ۱۰ مگابایت و به صورت کاملا رایگان منتشر شده است و برای اجرا به نسخه‌ی ۱۰ ویندوز یا ویندوزموبایل نیاز دارد. به نقل از تیم توسعه‌دهنده، نسخه‌ی اندروید و iOS این برنامه نیز در آینده‌ای نزدیک منتشر خواهد شد. برای دانلود این برنامه که از ۴ زبان فارسی، انگلیسی، عربی و اسپانیایی برخوردار است می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

نکات مثبت

  • ایرانی و یونیورسال بودن برنامه
  • پشتیبانی از زیرنویس‌های فارسی
  • امکان استریم ویدیوهای آنلاین

نکات منفی

  • عدم پشتیبانی از کدک جدید Webm
  • عدم پشتیبانی از زیرنویس‌های Sub/idx

دانلود اپلیکیشن

نظر بدهید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>