دسته ها

فناوری اطلاعات تلفظ صحیح انواع لغات در زبان های مختلف را یاد بگیرید

تلفظ صحیح انواع لغات در زبان های مختلف را یاد بگیرید

خیلی از افراد نمی توانند زبات های خارجی را به خوبی تلفظ کنند اما ما در اینجا وب سایتی معرفی می کنیم که می توان با استفاده از آن به صورت صحیح لغات را تلفظ کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

 

شاید برای شما هم بارها پیش آمده که در تلفظ صحیح یک لغت برای مثال یک لغت انگلیسی دچار شک شوید، یکی از راه‌های فهمیدن نحوه صحیح ادای کلمات استفاده از سرویس‌هایی نظیر بابیلون یا مترجم گوگل است که می‌تواند به صورت روباتیک لغت مورد نظرتان را تلفظ کند اما شما می‌توانید با Forvo تلفظ لغات را از زبان یک شخص حقیقی که قبلا ضبط شده گوش کنید. مسلما این تلفظ صحیح‌تر و لهجه آن دقیق‌تر خواهد بود.

تلفظ صحیح انواع لغات در زبان های مختلف را یاد بگیرید

 

سایت Forvo با داشتن کلماتی از زبان‌های مختلف دنیا می‌تواند کمک شایانی به شما در تلفظ صحیح کلمات کند. از نکات جالب توجه در این سایت دارا بودن زبان فارسی است که تعدادی از لغات فارسی به وسیله فارسی زبان‌ها تلفظ شده که می‌توانید آن‌ها را به راحتی گوش کنید.

برای مثال شخصا بارها شنیده‌ام که کلمه Message که به صورت مسیج (کسره روی م) است با لفظ مسیج (فتحه روی م) تلفظ می‌شود که مسلما اشتباه هست. از دیگر نکات جالب Forvo قابلیت اضافه کردن کلمات مورد نظر شما و افزودن تلفظ صحیح آن از سوی شما است که می‌تواند به کامل‌تر شدن دایره لغات این سایت کمک کند.

برای استفاده از این وبسایت به http://forvo.com مراجعه کنید.

نظر بدهید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>