دسته ها

ترفند مرورگر سافاری و حل مشکلات آن

مرورگر سافاری و حل مشکلات آن

اگر شما هم از مرورگر سافاری استفاده می کنید شاید در برخی موارد به مشکل بربخورید. امروز به شما رفع یکی از مشکلات مرورگر Safari را معرفی و راه حل آن را به شما آموزش می دهیم. در ادامه با ما همراه باشید. 

 

زمانی که در تنها تب باز برنامه‌ی Safari هستید و کلید‌های دستوری Command+W را می‌زنید تا این سربرگ بسته شود، Safari کل صفحه را می‌بندد. این یکی از مشکلات این برنامه است که به سادگی از طریق ساخت یک میانبر برای کیبورد، قابل‌حل است.

زمانی که در سافاری چندین سربرگ باز دارید، با زدن دکمه‌های Command+W می‌توانید سربرگ ها را ببندید. در این زمان اگر به منوی فایل بروید و به دستور Command+W نگاه کنید، وظیفه آن را به عنوان Close Tab می‌بینید.

حال اگر تمام سربرگ‌ها را به جز یکی از آن‌ها ببندید و وارد منوی فایل بشوید، دستور مربوط به میانبر Command+W را به صورت Close Window می‌بینید. بنابراین جای تعجبی ندارد که سافاری با زدن این دکمه‌ها، کل صفحه را می‌بندد.

مرورگر سافاری و حل مشکلات آن

 

برای حل این مشکل مسیر زیر را دنبال کنید:

System Preferences> Keyboard> Shortcuts> App Shortcuts

در پایین سمت راست، بر روی آیکن + کلیک کنید تا یک میانبر برای سافاری، طراحی کنید.

در صفحه‌ی باز شده، در قسمت Application، برنامه‌ی سافاری را انتخاب کنید. در قسمت Menu Title گزینه Close Tab را تایپ کنید و زمانی که مکان‌نما در قسمت Keyboard Shortcut است، Command+W را فشار دهید. میانبر را با کلیک بر روی آیکن + ذخیره کنید.

با این روش، هز زمان که شما Command+W را بزنید به معنای Close Tab است. تنها مشکل موجود این است که هر زمان بخواهید سافاری را همراه با بستن آخرین سربرگ ببندید، باید از طریق دکمه Close پنجره و یا دستور Command+Shift+W اقدام به این کار کنید.

نظر بدهید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>