دسته ها

ترفند چطور یک عکس جذاب در صفحات اجتماعی داشته باشیم؟

چطور یک عکس جذاب در صفحات اجتماعی داشته باشیم؟

خیلی از افرادی که در فضای مجازی عکسی را در صفحه شخصی خود قرار می دهند دوست دارند که آن عکس مورد توجه قرار گیرد یا همان لایک بخورد. برای داشتن عکس هایی با تعداد لایک بالا باید قوانین و نکات عکاسی را بدانید. ما در این اینجا می خواهیم این قوانین را به شما آموزش دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

قانون یک سوم

در قانون یک سوم  باید سوژه را در امتداد خطوط برنامه دوربین یا در تقاطع آنها چه درحالت افقی و چه عمودی قرار دهید.

نور

چطور یک عکس جذاب در صفحات اجتماعی داشته باشیم؟

 

نوردهی خوب به سوژه عمق و فرم می‌دهد. تلاش کنید که از تاباندن نور مستقیم به آن پرهیز کنید. نور کنار پنجره می‌تواند برای داشتن یک عکس خوب بسیار مفید باشد. به جهت تابش نور و رنگ آن توجه کنید تا نتیجه جالب‌تری داشته باشید.

تمیزی لنز

لنز را پیش از انداختن عکس حتما تمیز کنید. اثر انگشت، گرد و غیار و یا هر نوع کثیفی دیگری می‌تواند روی کیفیت عکس تاثیر منفی بگذارد. تمیزی لنز می‌تواند تا  ۳۰% به کیفیت عکس بی‌افزاید.

زوم نکنید

هیچوقت برای نشان دادن جزئیات یا فوکوس روی یک نقطه خاص از زوم استفاده نکنید. لنزهای قرار گرفته در اسمارتفون‌ها آنقدرها توانا نیستند که بتوانند با داشتن زوم، کیفیت تصویر را حفظ کنند، پس اگر دلتان می‌خواهد روی بخشی زوم داشته باشید، از فاصله دوربین تا سوژه بکاهید. بعلاوه با کمتر کردن فاصله می‌توانید کنترل بهتری روی نوردهی، تعادل رنگ‌ها در پس زمینه، سایه‌ها و غیره داشته باشید.

چطور یک عکس جذاب در صفحات اجتماعی داشته باشیم؟

 

در ضمن می‌توانید به جای زوم کراپ کنید و با اینکار رزولوشن تصویر را هم حفظ کنید.

مود مناسب را انتخاب کنید

در هر مکانی که هستید، باید مود مناسب با آن مکان را انتخاب کنید. البته می‌توانید با انتخاب مود خودکار این کار را به عهده دوربین بگذارید. به هر حال اگر در محیط‌های خارجی عکس می‌اندازید از مود Outdoor و اگر در محیط‌های داخلی این کار را انجام می‌دهید، از مود Flourescent استفاده کنید.

از فیلترها بهره ببرید

چطور یک عکس جذاب در صفحات اجتماعی داشته باشیم؟

 

اگر برنامه دوربینی که از آن استفاده می‌کنید فیلتر دارد، حتما از آنها بهره ببرید، زیرا فیلترها به عکس حس و حال جالبی می‌دهند و می‌توانند بر جذابیت آن بی‌افزایند.

ایجاد تغییرات با برنامه‌های ویرایشی

پس از اینکه عکستان را انداختید بلافاصه پستش نکنید و زمانی را به ویرایش با برنامه‌های مربوطه اختصاص دهید تا نتیجه دلخواه‌تان را داشته باشید.

نظر بدهید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>